Шукати в цьому блозі

четвер, 7 липня 2016 р.

Субсидії за новими правилами

Тим, хто розраховує на отримання допомоги від держави у вирішенні комунальних проблем, потрібно весь час бути пильними - «правила гри» змінюються постійно. 

Давайте з'ясуємо, хто ж за новими правилами має право на житлову субсидію і як розрахувати її розмір.

Кому призначають субсидії?

Дехто помилково вважає, що субсидії призначають лише тим, хто живе у злиднях в комунальній квартирі. Це зовсім не так. У цілому можна мати недешеве майно, наприклад, автомобіль, і при цьому цілком законно розраховувати на допомогу держави в оплаті комунальних послуг.


Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Правда, важливі нюанси при оформленні допомоги все ж є.

Перший нюанс – обсяги споживання комунальних «благ». Кабмін жорстко обмежує кількість газу, електроенергії, тепла, холодної та гарячої води, які можуть споживати громадяни, що розраховують на житлову субсидію. Також до уваги береться «житловий мінімум»: 13,65 квадратних метрів на людину плюс 35,22 «квадратів» на сім'ю.

Якщо ви опалюєте житло газом, для отримання матеріальної допомоги необхідно витрачати не більш ніж 5,5 кубометрів газу на квадратний метр житла. Якщо «палите» електрикою - 65 кВт на метр.

Норми для отримання житлової субсидії

Послуга
Норма, міс.
Холодна вода (якщо є гаряча)
2,4 куб. м/люд.
Холодна вода (якщо немає гарячої)
4 куб. м/люд.
Гаряча вода
1,6 куб. м/люд.
Опалення (газове)
5,5 куб./м2
Опалення (електричне)
65 кВт/м2
Газ (якщо є газова плита і гаряча вода)
4,4 куб. м/ люд.
Газ (якщо є газова плита і немає гарячої води)
7,1 куб. м/ люд.
Газ (якщо є газова плита та нагрівач води)
14 куб. м/ люд.

Детальніше ознайомитися з вимогами уряду щодо споживання «комуналки» можна ТУТ.

Другий нюанс – ваші статки. Ви маєте повне право володіти далеко не бюджетним автомобілем. Головне, щоб він був куплений раніше, ніж за рік до того моменту, коли ви розраховуєте отримати допомогу: правила, встановлені урядом, забороняють нараховувати житлові субсидії тим, хто в останні 365 днів робив покупки на суму 50 000 гривень і більше.

Утім, і тут, за словами Павла Розенка можливі нюанси. Як виняток із правил, віце-прем'єр наводить такий випадок.


«Наприклад, родина мала велику трикімнатну квартиру, і от роз’їжджаються батьки з дітьми в різні квартири. Вони замість великої квартири купують меншу, можливо, переїжджають у гірші умови. Але все одно це факт покупки на суму, більшу ніж 50 тисяч. І система субсидій знову гнучка в таких ситуаціях. Ми не йдемо за тупим принципом: ну, ви ж купили житло більше ніж за 50 тисяч, отже, «не положено». Комісії місцевих адміністрацій досліджують: якщо ця родина реально незаможна, їй можуть нарахувати субсидію», - пояснює Розенко.


Куди подаються документи


З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Оформлення субсидії онлайн

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталія Музиченко, на спеціальній сторінці https://subsidii.mlsp.gov.ua/ можливо подати заяву на оформлення субсидії в онлайн режимі.

Спеціальні підказки, що з'являться на екрані під час використання сайту, полегшать процедуру заповнення документів. Якщо ж людина припуститься помилки, то система поінформує її про це, - зазаначає урядовець.


Як розрахувати розмір житлової субсидії


Фіксованих «комунальних» субсидій немає. Для кожного домогосподарства розмір допомоги розраховується індивідуально за певною формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном.

Щоб визначити точний розмір субсидії, найкраще звернутися до органів місцевої влади. Тільки вони можуть назвати вам точну цифру, тому що, по-перше, деякі розцінки визначаються на місцях. А по-друге, для різних областей України діють різні коефіцієнти, які враховуються при розрахунку субсидії.

Щоб визначити орієнтовний розмір субсидії, ви можете скористатися онлайн-калькулятором, що пропонує Уряд, ТУТ.


Порядок розрахунку обов’язкового платежу:


1) розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 6 місяців).

2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року – 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).

3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).


Який розмір субсидії

Субсидія = розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг - розмір обов’язкового платежу.

Які документи потрібні для отримання субсидії

За останній рік Кабмін скоротив перелік документів, необхідних для нарахування житлової субсидії. Сьогодні щоб отримати матеріальну допомогу для оплати комунальних послуг, необхідно всього два папірця (натисніть, щоб подивитися зразок бланка):Натиснувши ТУТви також зможете завантажити бланки цих документів та дізнатися додаткову інформацію щодо житлових субсидій, яка представлена на сайті Міністерства соціальної політики України.

Але є ще і ряд виключень. Деяким категорія населення для призначення субсидій необхідно подати не тільки стандартні документи - заяву та декларацію. Щоб дізнатись про дані виключення із правил та переглянути відповіді на актуальні запитання щодо субсидії, на які відповів директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко, натисніть ТУТ.


Дані щодо контактних номерів телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за телефоном 

УРЯДОВОЇ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» (БЕЗКОШТОВНО ЦІЛОДОБОВО)
0 800 507 309

За матеріалами: glavcom.ua, fakty.ua, www.mlsp.gov.ua

Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...